Çarşamba , 11 Aralık 2019
Yerli Otomobiller Hakkında Yeni Bir Detay Ortaya Çıktı

Yerli Otomobiller Hakkında Yeni Bir Detay Ortaya Çıktı

Türkiye ilk yerli elektrikli otomobilini üretmeye çok yaklaştı. Yeni yerli otomobilin piyasaya çıkış tarihi ile ilgili önemli bir bilgiye ulaşıldı.

Türkiye’nin yerli otomobili ile ilgili hazırlıklarda yeni dönem başlıyor. Kurulan şirketle ilgili olarak sözleşme imza töreni yapılacak ve genel müdürün ismi açıklanacak.

Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’ndeki İstanbul Gençlik Festivali kapsamında düzenlenen oturumun moderatörlüğünü yapan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, TÜBİTAK Başkanı Hasan Mandal ve KOSGEB Başkan Yardımcısı Salih Tuna Şahin ile gençlerle bir araya gelerek bazı önemli açıklamalarda bulundu.

Özlü, burada yaptığı konuşmada, Türkiye’nin bilim merkezi, teknoloji üssü ve dijital sanayi ülkesi olması için çalıştıklarını ifade ederek, tüm faaliyetleri bu 3 ana eksende yoğunlaştırdıklarını söyledi.

Faruk Özlü, bakanlık bünyesinde Türkiye’nin Otomobili Projesi’nin yürütüldüğünü de hatırlatarak, projenin bir teknoloji projesi olduğunu söyledi.

Özlü “Türkiye’nin Otomobili Projemiz iyi gidiyor. 11 Mayıs’ta Türkiye’nin Otomobili Projesi’nin şirket sözleşmesinin imza törenini Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde yapacağız. O gün CEO’yu açıklayacağız. 11 Mayıs’ta sayın Cumhurbaşkanımızın huzurlarında Türkiye’nin Otomobili Projesi’nin şirket sözleşmesi imzalanacak ve sayın Cumhurbaşkanımız, şirketin genel müdürünü açıklayacak.” diye konuştu.

İlk yapılan açıklamalara göre yerli otomobil 5 farklı modelle gelecek. 2019 yılında tasarımı tamamlanacak olan projede 2021 yılında seri üretim başlayacak ve aynı yıl ilk yerli otomobil satışa sunulacak. Otomobillerin üretim yeri henüz belirlenmedi. Bu da yakında belli olacaktır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*