Pazar , 8 Aralık 2019
Yeni Excalibur G750 Hakkında Pek Çok Bilgi Ortaya Çıktı

Yeni Excalibur G750 Hakkında Pek Çok Bilgi Ortaya Çıktı

Casper’ın oyuncular için özel olarak üretilen Excalibur dizüstü bilgisayar serisine bir başka üye daha ekleniyor. Excalibur G750 isimli söz konusu bilgisayar, oyunculara üstün bir performans sunabilmek amacıyla özel olarak üretildi.

Yeni Excalibur G750 yenilikler içeren efsane tasarımı, 4K Ultra HD çözünürlüklü ekranı, Nvidia GeForce 8 GB GTX 1070 ekran kartı, yedinci nesil Intel Core i7 HQ işlemci ile oyun keyfini üst düzeye çıkarıyor. Şık metal gövdeye sahip olan bilgisayar, muhteşem özelliklerle oyuncuların tüm beklentilerini karşılıyor.

Türkiye’nin bilgisayarda uzman markası Casper, oyun bilgisayarı ailesi Excalibur’u yeni modellerle güçlendirmeye devam ediyor. Aileye yeni katılan model, 15.6 inç ekranlı Excalibur G750 oldu. Teknolojinin geldiği son noktayı temsil eden yeni bilgisayar modeli; 4K çözünürlüklü ekran, NVIDIA GeForce GTX 1070 8 GB GDDR5 ekran kartı, 2400 GHZ DDR4 RAM, RGB ışıklandırmalı klayve ve touchpad, Intel Core i7-7700HQ işlemci gibi özelliklerle donatıldı.

Üst düzey performans sunan bileşenler

Casper Excalibur G750 ailenin diğer üyelerinin olduğu gibi üst düzey donanım bileşenlerine sahip. Bilgisiyar 7. nesil Intel Core i7 7700HQ dört-çekirdekli işlemcisi kusursuz bir oyun deneyimi sunuyor. Excalibur G750, oyunları ve programları en optimize seviyede oynama zevkini yaşatmak için tasarlandı. HQ serisi işlemci, aynı nesil U serisine göre yüzde 40 daha fazla performans sağlıyor. Ayrıca seçimli olarak 16 ya da 32 GB DDR 2400 MHZ RAM, yine seçimli 128 GB’den başlayan 512 GB M2 SSD’ye yükseltilebilen ve buna ek olarak, 1000 GB SATA depolama imkanı, oyun zevkini daha da üst seviyeye çıkarmaya yardımcı oluyor.

Yansımayı Engelleyici 4K Ultra HD Ekran

15,6 inç boyutundaki Excalibur G750, 4K Ultra HD çözünürlüklü Anti Glare (Yansımayı engelleyici) ekranı, gelen ışıklardan gözlerin rahatsız olmasını engelliyor ve uzun süreli kullanımda kolaylık sağlıyor. Bu özel olarak tasarlanan ekran, parlamayı önlediği için görüntü kaybı yaşatmazken, 3840 x 2160 piksel çözünürlüğü ile daha net ve canlı görüntü elde etme imkanı sunuyor. 4K Ultra HD çözünürlüğü ile artık tüm detaylar oyuncularla buluşuyor. Bu özel ekran IPS özelliği ile 178 dereceye kadar farklı açılardan oyun detaylarına tamamen hâkimiyet sağlar ve multiplayer modunda oynanan oyunlarda keyifli ve uzun saatler geçirmeyi sağlar. 300cd/m2 tasarlanan LCD’nin canlı ve net görüntüsü, standart ekranlara göre yüzde 20 daha yüksek performans verir. LCD’nin 5 milisaniyelik tepkime hızı sayesinde, saniyelerin ayrıntısını kaçırmadan oyun performansını zirvede yaşanmasını sağlıyor. Full HD ekranlara göre 4 kat daha fazla piksel yoğunluğu sunan 4K Ultra HD panel 8,3 milyona yakın piksel sayısı ile üst düzey netlik ve canlılık sunuyor. 8,3 milyonu oluşturan her bir piksel görüntü için daha fazla ayrıntı ve keskin görüntü desteği veriyor.

G750 genel olarak son derece etkileyici özelliklere sahip. Fakat elbette bu özelliklerin bedeli epey yüksek olacaktır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*