Cuma , 22 Şubat 2019
Xperia XZ2 Premium İle İlgili Önemli Gelişmeler Yaşandı

Xperia XZ2 Premium İle İlgili Önemli Gelişmeler Yaşandı

Sony Xperia XZ2 Premium akıllı telefonunun ne zaman çıkacağı ve fiyatına ilişkin bilgiler belli oldu.

Sony’nin tepe modellerinin tanıtıldıktan aylar sonra satışa sunulmasına artık alıştık. Benzer durumda Sony Xperia XZ2 Premium modeli de nasibini alacak. Nisan ayında tanıtılan telefonun satış tarihine ilişkin ilk bilgi hatırlayacak olursanız Japonya’dan gelmişti. Ülkenin önde gelen operatörlerinden KDDI ağustos sonu itibariyle XZ2 Premium satışlarına başlayacağını bildirdi. Çin’den gelen haberlere bakıldığında ise satış sürecinin daha erken başlayacağını görüyoruz.

Geçtiğimiz hafta Çin belgelendirme kuruluşu TENAA’da onaylanan Xperia XZ2 Premium 2 Temmuz tarihi itibariyle Çin’de ön sipariş almaya başlayacak. Siyah ve gri renklerde satışa sunulacak telefonun fiyatı şu an için bilinmiyor, ancak 900 $ seviyesinde olması bekleniyor. Avrupa’ya baktığımızda telefonun hiçbir ülkede henüz ön siparişe açılmadığını hatırlatalım.

Sony’nin çift arka kameraya sahip ilk telefonu olan Xperia XZ2 Premium’un yaz döneminde ülkemiz kullanıcılarıyla da buluşması bekleniyor. Telefonun Türkiye fiyatının 4.999 TL‘nin altında olmayacağını mevcut fiyatlar itibariyle rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu durumda Xperia XZ2 Premium, kuşkusuz Türk kullanıcıların cebini yakacak.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*