Pazartesi , 21 Ocak 2019
Xiaomi İşlemci Üretmek İçin Çalışmalarını Son Sürat Sürdürüyor

Xiaomi İşlemci Üretmek İçin Çalışmalarını Son Sürat Sürdürüyor

Akıllı telefon alanında inanılmaz bir popülariteye kavuşan Xiaomi, yonga seti üretimi konusunda da da oldukça iddialı geliyor.

Endüstri kaynaklarına göre Xiaomi, mobil cihazları için parça tedarik ettiği üreticilere verdiği siparişlerin sayısını her geçen gün artırırken, Surge S2 olarak adlandırılan yeni işlemcisinin üretimi için TSMC ile el sıkıştı.

İşlemci TSMC’nin 16 nm fabrikasyon süreci ile üretilecek. 2.2 GHz hızında çalışan dört adet Cortex A73 ve 1.8 GHz hızında dört adet Cortex A53 çekirdeğinden oluşan Surge S2’ye, grafik tarafında gerekli olan gücü Mali G71MP8 GPU sağlarken, işlemci UFS 2.1 depolama ve LPDDR4 bellek desteğine sahip olacak.

İşlemcinin özelliklerine bakıldığında, amiral gemisi modeller için geliştirilmediği kolayca anlaşılabiliyor. Xiaomi’nin orta seviye telefonlarına güç verecek olan bu işlemcinin hangi modellerde kullanılacağı ise büyük bir merak konusu.

Xiaomi’nin 2018’in ikinci yarısında çift kamera modüllerinin üretim kapasitesini güvence altına almak için Largan Precision ile çalışma kararı aldığı iddia ediliyor. Bunun yanı sıra şirketin Foxconn ile ilişkileri güçlenmeye devam ediyor. Bu diplomasi ilişkileri de ilerleyen süreçte şirketin elini önemli ölçüde güçlendirecek gibi gözüküyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*