Cuma , 22 Mart 2019
Windows Media Player’ın Kaldırılması Gündemde

Windows Media Player’ın Kaldırılması Gündemde

Microsoft, Windows Media Player uygulamasını kaldırmayı düşünüyor. Windows Media Player, uzun yıllardar Microsoft’un en popüler uygulamalarından biri.

Ortaya çıkan bir görüntü Microsoft’un popüler video oynatma yazılımı Windows Media Player’ı sonlandırmaya çalıştığı şeklinde yorumlandı.

Reddit’te yayınlanan bir ekran görüntüsü, Microsoft’un Windows Media Player’ı açan kullanıcılara, Movies & TV uygulamasının özelliklerini vurgulamak için açılır pencereler gösterdiğini ortaya koyuyor. Muhtemelen yazılım devi, Media Player’ı sonlandıracağı için kullanıcılarının dikkatini bu uygulamaya çekiyor.

“Yeni Windows 10 Video Player’de Açılsın mı?” uyarısı veren pencerede, destek gibi özellikleri vurgulamadan önce, açılır pencerede MKV ve 4K dosyaları için dizüstü bilgisayarlarda daha uzun pil ömrü, mini görünüm desteği ve 360 video desteği olduğu okunuyor.

Movies & TV uygulaması Windows Media Player için oldukça iyi bir alternatif olsa da, yine de bir sürü iyileştirme yapılması gerekiyor. Öte yandan, Windows Media Player’ın sonlandırması durumunda, VLC video oynatıcısı gibi birçok farklı alternatifin bulunduğunu hatırlatmak isteriz.

Windows Media Player son yıllarda çok fazla gelişme sağlamasa da, hâlâ iyi çalışıyor ve birçok kullanıcının birinci tercihi oluyor. Bakalım önümüzdeki süreçte Microsoft buna rağmen Windows Media Player’ı kaldıracak mı?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*