Cumartesi , 16 Kasım 2019
Windows 10’u İlk Kullanmak İsteyenler İçin ‘Ücretsiz Yükseltme’ Yayımlandı!

Windows 10’u İlk Kullanmak İsteyenler İçin ‘Ücretsiz Yükseltme’ Yayımlandı!

Microsoft, Windows 10’un Teknik Önizleme Versiyonu’nu kullanan kişiler için ‘Windows 10’a Ücretsiz Yükseltme’ sistemini getirdi.

Windows 10’un, Windows şefi Terry Myerson’un aç sonrası 29 Temmuz’da yayımlanacağı resmi olarak duyuruldu. Windows 7 ve 8 kullanıcıları şimdiden bu tarihi beklemek için sabırsızlanmaya başladılar. Şirket, Windows 10’a ilk sefer sahip olmak isteyenler için işletim sistemlerini fiyatsız yükseltebilecekleri bir sistem yayımladı.

İlk olarak şunu belirtmemiz gerekiyor ki bu sistemi Windows 7 SP1, ve Windows 8.1 sürümünü kullananlar yararlanabiliyor. Zira Windows 10 Teknik Önizleme Sürümü‘nü kullanan arkadaşlar dolaysız olarak güncellemeyi alacaklar.

Peki Windows 10’u fiyatsız olarak yükseltme rezervesi nasıl yapılabilir?

Öncelikle bugünden itibaren kısa müddet içerisinde her lisanslı alette sağ alt bölümde bir Windows işareti belirecek. Bu Get Windows 10 , başka bir deyişle Windows 10’u Edinin isimli bir uygulama. Bu işarete tıklayın. Buna tıkladıktan sonra aşağıdaki görüntü karşınıza çıkacak. Yeniden sol alt bölümde “Fiyatsız yükseltmenizi rezerve edin” yazısının bulunduğu butona tıklamanız gerekiyor. Bu sayede işletim sistemi yayınlandığı andan itibaren Windows 10’un tam sürümüne ücretsiz olarak kavuşmuş oluyorsunuz.

1

Daha sonra onay e-postası almak için e-mail adresinizi girin ve alt bölümdeki minik kutucuğa tıkladıktan sonra ‘Onay gönder’ butonuna tıklayın.

2

E-mail adresinize onay yanıtı geldikten sonra artık Windows 10’un tam sürümüne ücretsiz olarak sahip olacaksınız. Tekrar anımsatalım, işletim sisteminin tam sürümüne sahip olmak için resmi olarak çıkmasını beklemek zorundasınız. Resmi dağıtım ile size bir güncelleme gelecek ve o vakit Windows 10’un tam sürümüne kullanıma başlayacaksınız.

3

İKAZ: Şayet birkaç gün içinde size bu ikaz gelmediyse Windows sürümünüzün korsan olma ihtimali bulunuyor demektir. Ayrı olarak Windows 7 kullanıcıları SP1 güncellemesini yüklememiş olabilirler. SP1 güncellemesi ihtiyaç duyulan olarak gösteriliyor. Ayrı olarak Windows 8 kullananlar da 8.1 sürümüne aktüellemiş olmaları gerekiyor.

Şayet lisanslı sürüm kullandığınızdan eminseniz bu ikazın gelememe sebebi bilgisayarınızın Windows 10’un sistem gereksinimlerini karşılamaması olabilir. Şayet lisanslı bir Windows 7 SP1 veya Windows 8.1 sürümü kullanmanıza karşın uyarı gelmediyse buradan Windows 10’un minimum sistem gereksinimlerini aletiniz ile karşılaştırabilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*