Pazartesi , 22 Temmuz 2019
Ve Xiaomi Bir Ülkede Daha Samsung’u Geride Bırakıyor

Ve Xiaomi Bir Ülkede Daha Samsung’u Geride Bırakıyor

Akıllı telefon dünyasında inanılmaz bir sıçrama yaşayan Xiaomi, şimdi de Endonezya pazarında Samsung’u geçmek üzere. İşte habere ilişkin ayrıntılar…

Xiaomi şu anda dünyanın en hızlı büyüyen akıllı telefon şirketlerinden biri. Sadece birkaç yıl içerisinde ilk üç içerisine adını yazdıran Çinli üretici son açıklanan verilere göre dünya genelinde Samsung, Huawei ve Apple’ın ardından dördüncü sırada.

Markanın fiyat performans ürünleri tüm dünyada kullanıcıların ilgisini çekmeyi başarıyor. Çin ve Hindistan gibi önemli pazarlarda dünyanın bir numarası Samsung’u geride bırakmayı başaran Xiaomi’nin hedefinde bu defa Endonezya pazarı yer alıyor. IDC tarafından yayınlanan yeni bir rapora göre de bu ikili arasındaki makas bir hayli daralmış durumda olduğunu söyleyebiliriz.

IDC’ye göre Endonezya Asya Pasifik’te hacim açısından dördüncü en büyük akıllı telefon pazarı ve bölgedeki en yüksek büyüme potansiyeline sahip pazarlar arasında yer almakta. Son verilere bakıldığında Xiaomi buradaki inanılmaz bir çıkış gerçekleştirip sadece bir yıl içerisinde ülke akıllı telefon pazarının %25’ini eline geçirdiğini görmekteyiz.

Samsung % 27 pazar payıyla hala lider üretici konumunda olsa da, geçen yılla kıyaslandığında ciddi bir düşüş söz konusu. Bu sebeple gelecek yıl Samsung’un koltuğu kaptıracağını düşünüyoruz. Bakalım ilerleyen süreçte neler yaşanacak?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*