Çarşamba , 11 Aralık 2019
V30 Pro Ülkemizde Satılacak Mı?

V30 Pro Ülkemizde Satılacak Mı?

Huawei’nin V30 Pro akıllı telefonunu ülkemizde satışa sunup sunmayacağı merak konusu oldu. İşte konuya dair son gelişmeler…

Akıllı telefon pazarında çok hareketli günler yaşıyoruz. Yeni ürünler, güncellemeler, yeni kamera özellikleri derken pazar her geçen gün kızışıyor. Bir de bunlara 5G desteği eklendi ki; ülkemiz gibi 5G ağlarının konuşulmadığı ülkelerdeki kişiler bu telefonlara kedinin ciğere baktığı gibi bakıyor. Bunlardan birisi de bugün tanıtılan Honor V30 oldu. Honor V30 ve Honor V30 Pro tanıtımında Honor Başkanı telefonların doğal 5G desteği sunduğunu belirtti. Bununla birlikte Kirin 990 yonga seti ile birlikte telefonlar SA (Bağımsız) ve NSA (Bağımsız Olmayan) çift modlu 5G için desteği de sağlıyorlar. Lansmanda Kirin 990 yonga setinin yapay zeka desteğinin Apple A13 Bionic yonga setinden daha güçlü olduğu da söylendi. Şimdi herkesin kafasındaki soru şu; Honor V30 Türkiye pazarına gelecek mi?

Bu soruya cevap vermek hem zor he m de kolay. Kolay olan tarafı şu; “Hayır gelmeyecek” Zira bir üretici 5G ağlarının olmadığı hatta olma ihtimalinin bile olmadığı bir pazara bu yatırımı yapmaz. Zor olan tarafı ise şu; 80 milyonluk genç bir nüfusun olduğu bir pazara yeni amiral gemisini getirmemek ne kadar mantıklı? Bunun cevabını vermeyi de sizin taktirinize bırakıyoruz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*