Perşembe , 19 Eylül 2019
Uçan Taksi 2024’te Kullanımda Olacak!

Uçan Taksi 2024’te Kullanımda Olacak!

Uçan taksi projesi ile ilgili yeni bilgiler paylaşıldı. Yeni teknoloji 2024 yılında resmen kullanılmaya başlanacak.

Uber, Brezilyalı uçak üreticisi Embraer SA ile işbirliğine giderek elektrikli uçan taksi projesi başlattı. Havada olmasını bekledikleri tarih ise 2024.

Embraer CEO’su Paulo Cesar de Souza’nın yaptığı açıklamaya göre Uber uçan taksi filosunun 2024 yılında hizmete başlayacak. Ayrıca De Souza, Uber ile yapılan işbirliğin detaylarının henüz netleşmediğini açıkladı.

Şimdilik iki şirketin ekipleri de hazırda bulunan ve dikey iniş ve kalkış yapabilen hava aracının teknik detayları üzerinde yoğunlaşmış durumda. De Souza’nın aktardığına göre, ekipler 1 ton ağırlığında ve bir pilotun yanında dört yolcu taşıyabilecek bir tasarım üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Nihai tasarım henüz netlik kazanmasa da 1.000 metre irtifada uçabilecek hava taksiler, uçuşlar arasında beş dakikada şarj edilebilecek piller entegre edilecek. Embraer, KC-390 askeri kargo uçaklarını Brezilya Hava Kuvvetleri için üretmişti.

Geçen ay yapılan açıklamada uçan taksilerin 2023’te sunulacağı ifade edilmitşi fakat süre 1 yıl kadar uzatılmış gözüküyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*