Pazartesi , 26 Ağustos 2019
Twitter’da Bulunan Mavi Rozetler Hakkında Önemli Değişiklik

Twitter’da Bulunan Mavi Rozetler Hakkında Önemli Değişiklik

Twitter’da mavi rozetleri sadece belli başlı kişiler alabiliyor. Fakat bu durum yakın bir zamanda değişecek.

Twitter CEO’su Jack Dorsey’in, Periscope’dan gerçekleştirdiği Canlı yayınında, Twitter’da “Mavi Tık’lı” yani onaylı hesapların onay sisteminde sorun olduğunu kabul ederek, yakında gelecek olan düzenleme ile Mavi Tık sahibi olmak isteyen herkesin sahip olabileceği bir sisteme geçeceklerini açıkladı.

Amerika Bülteni haberine göre: Twitter CEO’su Dorsey: ‘’Niyetimiz, herkesin ‘doğrulanmış hesaba’ sahip olmasını sağlamak. Bunu da herkesin kendi kimliği hakkında daha fazla veriyi teyid ederek elde etmesini sağlamak’’ diyerek; Mavi Tık’lı hesapların kendi tercihine göre belirlediği gibi bir alğı oluşturmak istemediklerini belirtti..

Twitter ürün müdürü olan David Gasca ise mavi tık uygulamasının ilk amacının hesabın kimliğini doğrulanması olduğunu, ancak mavi tık’ın, amacından saparak bir tür statü sembolü gibi algılanmasından rahatsız olduklarını açıkladı.

Yapılan açıklamalarda maalesef Mavi Tık’ın nasıl alınabileceği ve değişikliğin ne zaman yapılacağı konusunda bir açıklama yer almadı. Bakalım ilerleyen süreçte neler olacak?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*