Pazar , 10 Kasım 2019
Türkiye’de en iyi Mühendislik

Türkiye’de en iyi Mühendislik

Sayın teknooloji.net okurları bugünde sizler için araştırdığımız Türkiye’deki en iyi mühendisliği açıklayacağız.

Son yıllarda araştırma şirketlerinin Türkiye için yaptığı araştırmada Türkiye de en çok iki mühendisliğin göz önüne çıktığı görülmektedir. Bu mühendislikler

1- Biyomedikal Mühendisliği

2- İnşaat Mühendisliği

Peki bu araştırmalarda hangi durumlar göz önünde bulunduruldu.

-İş İmkanı

-Yıllık Ücreti

-Çalışma Alanları (Farklı Alanlarda Çalışabilmeleri)

-Çalışma Koşulları

Peki Neden Biyomedikal Mühendisliği ve İnşaat Mühendisliği?

Bildiğiniz gibi sadece Türkiye de değil tüm dünya sürekli değişmekte eskisi gidip yenisi gelmektedir. İnşaat sektörü de sürekli olarak bu şekilde değişip ve gelişmektedir. Türkiye’de de özellikle son yıllarda çıkan kentleşme yasası ile birlikte hızla gelişen inşaat sektörü iş imkanı ve aldığı ücret bakımında en iyi mühendislik seçilmiştir. Gelelim Biyomedikal Mühendisliğine bildiğiniz üzere sağlık sektörü insan sayısı arttıkça artan bir sektördür ve artık insanların hızlı bir şekilde artması oluşan sağlık sorunlarının çoğunun çözümü olduğu halde elde olmayan imkanlardan dolayı hayatını kaybetmesi Biyomedikal Mühendisliğine ihtiyacını arttırmıştır. Biyomedikal Mühendisliği Yapay Organ,Yapay Zeka,Sağlık cihazları… Bu gibi işlerle uğraşmaktadırlar. Bunlarda şuan ve ileri ki zamanlarda en çok ihtiyaç duyacağımız işlemlerdir. Biyomedikal Mühendisliği İş imkanı, Çalışma Koşulları, Farklı Alanlarda Çalışma imkanları ve aldığı ücret bakımından en iyi mühendisliklerden biri seçilmiştir.

 

Kamuda Yeni Başlayan Biyomedikal mühendisliği ve inşaat mühendisliği maaşları ne kadar?

Biyomedikal Mühendisliği: Genelde hastanelerde çalıştıkları için diğer mühendisliklere göre maaşları daha fazladır aylık kamuda yeni başlayan bekar bir Biyomedikal mühendisin maaşı 3900 TL dir.

İnşaat Mühendisi: Yeni Başlayan bekar bir inşaat mühendisi 3100 TL dir. Fakat yıl içinde aldıkları ek ödemeler ile aylık ortalama 3600 TL’yi bulmaktadır.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*