Pazar , 10 Kasım 2019
Torrent devinden yeni hamle!

Torrent devinden yeni hamle!

Dev torrent sitesi Pirate Bay, yeni hamlesiyle telif hakkı savunucularını yine çıldırtacak!

Telif hakkı yetkilileri tarafından uzunca bir süredir kedi-fare oyunu şeklinde devam eden kovalamacada, dev torrent sitesi Pirate Bay bir kez daha ev değiştirdi. Sitenin yeni adresi, Peru… Yakın zamana kadar Ascension Adası tarafından verilen .ac alan adı uzantısını kullanan site, artık .pe uzantısı ile hizmet verecek.

Sitenin IP adresi olan 194.71.107.27 ile ilgili bir kod şaşırtmacası ise her zamanki gibi mevcut. Geobytes’a göre bu adres İtalya’nın Udinese şehrini işaret ediyor. Başka bir coğrafi lokasyon şirketine göre ise Pirate Bay şu anda İsveç’te.

Taşınma beklenmedik değildi: Servis,kendi bloguna geçen hafta Şu an için thepiratebay.ac adresindeyiz. Fakat bu uzun sürmeyecek. Yakında bir yenisine geçeceğiz şeklinde yazmıştı.

Bir yenisi ile bahsedilenin Peru olduğu şimdi ortaya çıktı. Alan adı, Red Cientifica Peruana adını taşıyan şirketçe sağlanıyor. Yasal çekişmeler sebebiyle .pe ,bu sene içerisinde The Pirate Bay’in .ac , .sx , .gl (Grönland) ve .is (İzlanda) uzantılarından sonra beşinci uzantısı oluyor…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*