Perşembe , 7 Kasım 2019
Telegram Yeni Özelliklere Kavuştu

Telegram Yeni Özelliklere Kavuştu

Telegram isimli mesajlaşma uygulamasına pek çok yeni özellik eklenerek uygulama çok daha fonksiyonel bir hale getirildi.

Telegram bundan böyle, supergroup özelliğindeki kişi limitini 10 bine çıkartırken, bu gruplardaki yöneticilere de daha detaylı kontrol olanağı sağlıyor. Ek olarak uygulamanın iOS sürümünde daha fazla paylaşım ve 3D Touch geliştirmesi sunulurken, Android sürümündeyse Bot Ödemeleri için Android Pay desteği sağlanıyor.

Supergroup limitinin artmasıyla işlerin sarpa sarmaması için yöneticilere daha fazla yardımcı yöneticiyi gruba dahil etme ve sadece bazı yetkileri sağlama kolaylığı getirilmiş. Artık hangi kullanıcıların grup bilgisini değiştirebileceğini, mesaj silebileceğini, kullanıcı engelleyebileceğini, başa mesaj tutturabileceğini veya yeni yönetici ekleyebileceğini siz belirliyorsunuz. Güzel bir özellikse bazı kullanıcılara kısmî engellemeler uygulayarak sadece bazı haklarını kısıtlayabiliyor olmanız. Bu kullanıcılar sadece okuyabilir moda geçirilirken medya, çıkartma, GIF veya bağlantı göndermelerinin önüne geçilebiliyor. Son olarak, yöneticiler 48 saat içerisindeki hareketlerin kaydını da görebiliyor.

Telegram 4.1 ile birlikte proxy sunucusu ayarları sayesinde hükümetler tarafından belirli dönemlerde gerçekleştirilen sansürlere karşı da önlem alınma çalışılmış durumda olduğunu belirtelim.

Telegram her ne kadar pek çok terör örgütü ile anılan bir uygulama olsada yoluna emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*