Cuma , 22 Şubat 2019
Tam 50 TB SSD Dudak Uçuklatacak Cinsten!

Tam 50 TB SSD Dudak Uçuklatacak Cinsten!

SSD aygıtları bildiğiniz gibi HDD’lere göre epey pahalı… Ve özellikle çok yüksek depolama alanına sahip SSD’lerin fiyatları adeta dudak uçuklatıyor. İşte bir teknoloji devi tarafından adeta servet pahasında olan tam 50 GB alana sahip bir SSD üretildi!

Yeni üretilen bu diskler önecelikli olarak veri merkezlerini hedefliyor. Veri merkezlerinin maliyetlerini düşürmesi planlanan bu iki yeni ürün uzun vaadede fiyatını çıkartabilir gibi görünüyor. Veri merkezlerinin soğutma ve veri saklama maliyetlerini en düşük seviyeye indirecek olan ürünler, aynı zamanda migration çalışmalarında da hızlı veri transferi sayesinde zamandan kazandıracak.

UHC-Silo SSD ismi verilen modeller bugüne kadar çıkmış en yüksek kapasiteye sahip SDD’ler olarak kabul ediliyor. 3.5 inçlik Silo SSD SAS 2.x 6Gbps bağlantı desteği sunacak. 500 MB okuma 350 MB yazma hızına sahip olan SDD, yük altında 16 W, normal zamanlarda 10 W enerji tüketecek. Elbette veri merkezlerinin en çok hoşuna giden özelliklerden biri de bu güç tasarrufu.

Henüz fiyatı resmi olarak açıklanmayan SSD donanımının çok yüksek bir fiyattan satışa çıkarılacağına kesin gözüyle bakıyoruz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*