Pazartesi , 19 Ağustos 2019
SuperSu’nun Google Play Kariyeri Sona Erdi

SuperSu’nun Google Play Kariyeri Sona Erdi

Android yazılımındaki en çok kullanılan Root yazılımlarından biri olan SuperSu, artık Google Play Store’da yer almayacak.

SuperSU yıllar boyunca Android işletim sisteminde en popüler root uygulamalarından biri oldu. Uygulamanın geliştiricisi olan Chainfire, 2015 yılında geliştirme sürecini CCMT’ye devretti. Geçen yıl ise popüler geliştiricinin uygulama ile hiçbir bağı kalmadı.100 milyon fazla indirilen uygulama şu an bilinmeyen nedenlerden dolayı Google Play Store’dan kaldırıldı.

Bakıldığı zaman uygulamanın Twitter ve Google+ hesapları geçtiğimiz yıldan bu yana, Facebook hesabı ise mart ayından bu yana etkin değil. Resmi forum sayfası çevrimdışı görünen uygulamanın geliştirme sürecinin sona erdiğini düşünüyoruz. Uzun zamandır Google Play Store’da güncelleme almayan Supersu’nun son APKmirror sürümü ocak ayında paylaşıldı.

Android Police sitesi CCMT ile iletişime geçti, ancak kaldırma işleminin Google tarafından otomatik olarak gerçekleştiği belirtildi. Gelen bilgilere göre uygulama Play Store politikalarına uygun davranmadığı gerekçesiyle kaldırıldı. Öte yandan yazılımın ücretli versiyonunun hala kullanımda olduğunu belirtelim.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*