Pazartesi , 23 Eylül 2019
Steam PlayStation’ı Geçmek Üzere!

Steam PlayStation’ı Geçmek Üzere!

PC alanının en fazla kullanılan sanal oyun mağazası olan Steam, Sony’nin platformu PlayStation’ın aylık kullanıcısı sayısını geçmek üzere…

Steam 33 milyon aktif günlük kullanıcı ve 67 milyon aktif aylık kullanıcıyı bünyesinde barındırıyor. Peki, bu inanılmaz rakamlar neden bu kadar önemli?

Eğer gözlerimizi PC platformundan çevirip, asıl işi oyun olan konsollara çevirirsek, çok daha ilginç veriler ile karşılaşıyoruz.

Sony tarafından paylaşılan rakamlara göre PlayStation Network aylık 70 milyon aktif kullanıcıya sahip. Diğer taraftan Xbox Live da ise bu rakam 53 milyona kadar düşüyor.

Yani Steam çoktan Xbox Live’ı sollarken, çok kısa bir süre içerisinde PSN’i de geçeceğinin sinyallerini veriyor. Elbette ilginç veriler burada kalmıyor. Steam’de Ocak 2016 itibariyle ödeme yapan tam 27 milyon yeni kullanıcı bulunuyor.

Ayrıca geçtiğimiz aylarda tam 14 milyon kullanıcı aynı anda Steam’de aktif olarak çok önemli bir rekora da imza atmış oldular.

Steam bu gidişle PlayStation’ı da yakın zamanda geçecektir ve liderlik koltuğuna uzun yıllar hakim olacak şekilde kurulacaktır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*