Pazartesi , 22 Temmuz 2019
Spotify Uygulamasından Loudr Atağı!

Spotify Uygulamasından Loudr Atağı!

Dünyaca ünlü müzik servisi Spotify’den önemli bir atak geldi. Spotify, Loudr’i satın alarak önemli bir hamle gerçekleştirdi.

Spotify, her geçen gün kullanıcı sayısını artırmaya devam ediyor. Son olarak Loudr’ı satın alarak, içerik oluşturucularının, müzik yayıncılarının ve dijital müzik hizmetleri veren şirketlerin telif haklarının kolay izlemesini ve ödemesini kolaylaştıracak olan Spotify, bu satın alım ile kendisine geniş bir alan açmayı hedefliyor.

Loudr, müzik yapımcılarının yasal haklarını koruyan bir algoritma kullanıyor ve bu algoritma sayesinde, hak ettikleri kadar telif hakkı almalarına yardımcı oluyor.

Bu anlaşmayla birlikte lisans ve telif ödemeleriyle sorun yaşayan Spotify, bu sorunu rahat bir şekilde aşmış olacak. Geçtiğimiz yıllarda bu sorun yüzünden birçok dava ile uğraşan Spotify, ABD’nin Ulusal Müzik Yayıncıları Derneği ile anlaşarak 21 milyon dolar ödeme yapmıştı.

Spotify yetkilileri yaptıkları basın açıklamasıyla, Loudr çalışanlarının New York ofislerine katılacağını belirtti. Loudr, geliştirdikleri algoritma sayesinde müzik yapımcılarının internet üzerinden kolay bir şekilde lisans almalarını sağlayarak telif sorununa stratejik yaklaşarak, bir çözüm yolu sunmuş olacak.

Spotify hali hazırda milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor. Ücretsiz sürümü ülkemizde de epey popüler.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*