Salı , 12 Kasım 2019
Sorebrect İsimli Virüse Dikkat Edin!

Sorebrect İsimli Virüse Dikkat Edin!

Sorebrect isimli yeni nesil fidye virüsü pek çok kişi için büyük risk oluşturuyor. Bu virüse karşı dikkat etmek gerekiyor.

Fidye virüsleri küresel çapta zararlar vermeye devam ediyorlar. Gün geçtikçe daha değişik yollar ile sistemlere bulaşan fidye virüslerinin yeni bir örneği ise geçtiğimiz günlerde keşfedildi.

Bireysel kullanıcılardan çok kurumsal bilgisayarları hedef listesine ekleyen bu virüs, bulaştığı bilgisayardan sonra ortak ağ paylaşımındaki dosyaları şifreliyor.

Bununla da yetinmeyen virüs, ağ paylaşımından erişebildiği bilgisayarların şifrelerini deneme yanılma yoluyla bulmaya çalışarak kendini onlara da bulaştırmaya çalışıyor.

Windows’un sistem dosyalarının içerisinde çalışan bu şifreleme virüsü, bu nedenle tespit edilemiyor ve şifreledikten sonra kendisini siliyor.

Trend Micro tarafından keşfedilen bu virüse Sorebrect adı verildi. Sorebrect son dönemlerin komplike virüsleri arasında kendine yer bulmayı çoktan başardı. Bu zararlı yazılımın önüne nasıl geçileceği büyük bir merak konusu…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*