Salı , 15 Ekim 2019
Sony A9 Fonksiyonları Belli Oldu

Sony A9 Fonksiyonları Belli Oldu

Kamera konusunda ünlü markalardan Sony, yeni A9 cihazının resmi tanıtımını yaptı. Ürünün özellikleri böylelikle açığa çıkmış oldu.

Öncelikle kameranın 24.2 megapiksellik tam kare CMOS sensörüne sahip olduğunu ve tarihte ilk kez sensörün kendi hafızasıyla birlikte geldiğini belirtmemiz gerekiyor.

Sensördeki entegre hafıza çipi de 20 kata kadar daha hızlı okuma süreleri anlamına geliyor. Bu sayede de kameranın gerçekten çılgın işler başarabildiğini söyleyelim. Örneğin bunlardan biri 20 FPS ile otomatik mod ve otomatik netleme ayarıyla birlikte 241 RAW, 362 JPEG fotoğrafı aralıksız şekilde çekebiliyor olması.

Bunların dışında 1/32000’lik Shutter hızı da bugüne kadar görülen en etkili Shutter hızlarından biri. Aynı zamahda 60 Hz hızı da hizzedeceksiniz.

Son olarak kameranın Sony tarafından 4D Focus adı verilen yeni bir otomatik netleme sistemi kullandığını da belirtelim. Üzerindeki 693 otomatik netleme noktası ile birlikte görülebilir alanın yüzde 93’ünü kaplıyor ve bu da hız gerektiren fotoğrafçılıkta ve video çekimlerinde mükemmel bir obje takibi sağlıyor. Son derece güzel bir cihaz olduğunu ifade edebiliriz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*