Cuma , 15 Kasım 2019
SMS kullanımı gittikçe daha da düşüyor !

SMS kullanımı gittikçe daha da düşüyor !

Akıllı telefonların giderek daha da yaygınlaşması ile SMS kullanımının iyice düştüğü bilgisine ulaşıldı.

Telefonlardaki kullanım alışkanlıkları ile ilgili değerlendirme yapan Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, kullanıcıların artık SMS’i önemsemediğini ve kullanmadığını söyledi. İnternet bağlantısı aracılığıyla ücretsiz bir şekilde mesajlaşma imkanı sağlayan uygulamaların SMS’e göre daha avantajlı olduğunu ve bu nedenle kullanıcıların bu hizmetleri tercih ettiğini belirten Kaan Terzioğlu son dönemlerde incelenen istatistiklerde de bu durumun bariz bir şekilde görüldüğünü söyledi.

Turkcell olarak dünyanın en iyi anlık mesajlaşma uygulamalarından birine hazırladıklarını, BİP adını verdikleri bu uygulama ile 7 milyon kullanıcıya ulaştıklarını söyleyen Kaan Terzioğlu bu sektörde gerçekten de büyük bir boşluğun bulunduğunu ve bu konuda yerli yapımların kullanıma sunulması halinde uygulamaların da tercih edilebileceğini belirtildi.

WhatsApp gibi güçlü rakiplerin yanı sıra kullanıcıların diğer uygulamaları kullanma konusunda herhangi bir çekincesinin olmadığını söyleyen Terzioğlu yaptıkları program hakkında açıklamalar ve tanıtımları yaparken aynı zamanda geliştiricilere de çağrılarda bulundu.

SMS sisteminin özellikle ilerleyen dönemlerde çok az bir şekilde kullanılacağını söyleyen Terzioğlu uygulamaların daha çok ön plana çıkacağını ve tercih edileceğini belirtti. Bu anlamda şu an için daha çok geliştirme aşamasında olan ve SMS ile eşzamanlı olarak kullanılan uygulamaların önümüzdeki yıllarda daha da popüler olması beklenirken bu sektörde yer almak isteyen firma ya da kişilerin de çalışmalarını yapması için son dönemler.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*