Cuma , 6 Aralık 2019
Şarj halinde patlayan telefon büyük korku yarattı

Şarj halinde patlayan telefon büyük korku yarattı

Samsung cephesinden 2017 yılının ilk günlerinde bir patlama haberi daha elimize ulaştı. Samsung S6 şarj halindeyken birden patladı ve büyük panik yarattı.

Özellikle geçtiğimiz sene oldukça çok karşılaştığımız Samsung telefonlarının patlama, yanma haberlerine 2017’nin ilk yılında da bir yenisi daha eklendi. Ancak bu sefer gerçekleşen olay az daha bir bebeğe zarar veriyordu. Söylenene göre 39 yaşındaki Victoria Leeds, Samsung Galaxy S6 telefonunu bebeğinin olduğu beşiğin yanındaki prize şarja takmış. Ancak şeytan dürtmüş olacak ki telefonu şarja taktıktan sonra uyuyan bebeğini uyandırarak evin salonunu temizlerken yanına almak istemiş. İyi ki de istemiş. Çünkü bebeğini kucağına aldıktan ve beşikten birkaç adım uzaklaştıktan sonra Samsung Galaxy S6 telefonu büyük bir sesle patlamış.

Samsung Galaxy S6

Korkunç olayın şokunu uzun süre atlatamayan Victoria Leeds, patlama anında büyük bir ses koptuğunu ve tıpkı havai fişek gibi rengarenk ışıkların patladığını söylemiş. Ne yapacağını bilemeyen 39 yaşındaki anne, hemen bebeğini güvene aldıktan sonra evin elektriğini keserek telefonun şarjını prizden çıkarmış. Kıl payı atlatılan bu facianın ardından ise hemen Samsung bir açıklama yaptı ve yaşanan bu olaydan dolayı üzgün olduklarını söyledi. Şirkete göre Galaxy S6 cihazlarının daha önce böyle sorun çıkarmadığını ama işin peşini de bırakmayacaklarını açıkladı.

Samsung Galaxy S6

Ayrıca şirket, Victoria’nın patlayan telefonunu hemen inceleme altına alarak sorunu araştırmaya başlamış. Bakalım telefon neden dolayı patladı bekleyip göreceğiz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*