Cuma , 6 Aralık 2019
Samsung Dev Ekranlı Yeni Oyuncu Monitörü İle İddialı Geliyor

Samsung Dev Ekranlı Yeni Oyuncu Monitörü İle İddialı Geliyor

Samsung, bir oyuncu monitörünü daha Gamescom’da duyurdu ve oyunculara heyecanlandırdı. Söz konusu monitör iç açıcı özelliklere sahip.

Samsung tarafından IMAX tarzı sinematik görüntüleme deneyimi sunduğu ifade edilen Samsung CHG90 QLED Gaming Monitor modelini zihninizde canlandırmak için iki adet çerçevesiz 27 inç 16:9 monitörü yan yana düşünebilirsiniz. Ürün bir oyuncu monitörü olarak anılsa da çoklu görev işlerinde de harika bir kullanım sunabilecek nitelikte.

Quantum Dot ve OLED Teknolojilerini bir arada sunan Samsung CHG90, daha çevreleyici görüntüleme deneyimi için 1800R kavise sahip. Çözünürlük olaraksa 3840 x 1080 piksel sunuluyor. 32:9 HDR ekranın maksimum tazeleme oranı ise 144 Hz ancak 60 Hz veya 120 Hz seçimi yapmanız mümkün. Bu arada monitörün FreeSync veya Active Sync desteği sunup sunmadığı şimdilik açıklanmış değil. 1 ms tepki süresi ve dahili Oyun Modu seçenekleri de yine öne çıkanlar arasında.

Resim içinde Resim (Picture-by-Picture) işlevi ile birden fazla kaynaktan gelen görüntüyü izlemek mümkün. Bağlantı seçenekleri olaraksa iki adet HDMI, bir adet DisplayPort ve ses çıkışı portları bulunuyor. CHG90’ın oldukça sade siyah ve gümüş renklerde ergonomik tasarıma sahip olduğunu da belirtelim.

Samsung’un yeni monitörünün özellikleri belli olsada fiyatı ile ilgili şu an için bir açıklama yapılmıyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*