Salı , 10 Aralık 2019
Samsung CEO’su Görevini Bırakıyor

Samsung CEO’su Görevini Bırakıyor

Öğrenilen bilgiye göre Samsung CEO’su görevini bırakıyor. Peki bu kararın arkasında yatan sebep ne? Konu hakkında detaylar…

Cuma günü Samsung, Samsung Electronics CEO’su ve Başkan Yardımcısı Kwon Oh-hyun’ın istifa etmeyi planladığını açıkladı. Duyuru, bazı Samsung takipçilerine şok etkisi yarattı.

Samsung Electronics Co Ltd, Cuma günü yaptığı açıklamada, “Mr. Chip” olarak da bilinen CEO ve Başkan Yardımcısı Kwon Oh-hyun, grup heyeti Jay Y. Lee’nin rüşvetten cezaya çarptırıldıktan sonra teknoloji devi liderliğinde bir boşluğu doldurma konusundaki endişeleri derinleştirerek, yönetimden istifa etmeyi planladığını söyledi.

Ünlü teknoloji devi, Kwon’un istifasını ilan etmenin yanı sıra, güçlü hafıza çipi satışları sayesinde üçüncü çeyrek işletme kazançlarını da raporlandıracağını söyledi. Çiplere olan güçlü talebin de yıllık rekor seviyeye çıkması bekleniyor. Haziran ayında sona eren ikinci çeyrekte, yarı iletkenler 8 trilyon won (7,20 milyar dolar) kar elde etti.

64 yaşındaki Kwon, hayatının yarısını Samsung’da çalışarak geçirdi ve önümüzdeki Mart ayına kadar yönetim kurulu ve yönetim kurulu başkanlığını bırakmayacak. Ayrıca, diğer iki pozisyonunu da bırakmıyor. Samsung’un bileşenleri ve ekranları üzerinde yoğunlaşan işlerini yürütüyor. Şirket, şu an için yeni yönetici adaylarını açıklamadı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*