Pazartesi , 18 Şubat 2019
Sahte PUBG Oyunlarına Karşı Savaş Açıldı

Sahte PUBG Oyunlarına Karşı Savaş Açıldı

PUBG oyununun geliştiricisi, oyununun mobil alana sunulmasından sonra taklitlerinin çıktığını düşünüyor ve bu konuda gerekli adımları atacak.

PUBG’nin yapımcıları tarafından yapılan açıklamaya göre, mobil platformda yer alan tüm PUBG benzeri klon oyunlara firma, tek tek dava açacak ve ortadan kaldırılacak. Firmanın bir süredir piyasada bulunan klonlara bir anda bu kadar öfkelenmesinin sebebi ise henüz bilinmiyor ancak bu konuda oldukça sert adımlar atma hazırlığına giren yapımcılar, anlaşılan çevresinde klon istememekte.

Şirketin öncelikli olarak Rules of Survival ve Knives Out adlı iki yapımı hedef aldığı belirtildi. Bu iki oyunun mobil platformda PUBG ile tamamen aynı olduğunu ve özellikle oynanış mekaniklerini birebir şekilde kopyaladığı yapılan açıklamalar arasında.

İşin daha da ilginç olan yanı bu iki yapım grafiksel anlamda da bir PlayerUnknown’s Battlegrounds klonu olarak göze çarpması. Şirketin bu iki yapıma özellikle savaş açmasının temel sebebi de bu. Mobil platformda oyun oynayan insanların gerçek oyun ile klonlarını ayırt edemiyor oluşu şirketi ciddi şekilde rahatsız etmeye başlamışa benziyor.

PUBG, şu an adeta çığ gibi büyüyor. PC’den sonra mobil alanda da inanılmaz bir beğeni toplayan oyun çok fazla satılıyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*