Perşembe , 14 Kasım 2019
S8 Hızlı Şarj İle İlgili Bazı İpuçları

S8 Hızlı Şarj İle İlgili Bazı İpuçları

S8’in hızlı şarj teknolojisi ile ilgili olarak bataryayı son hızda şarj edebilmek amacıyla size bazı önerilerimiz var.

Samsung Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus, birçok Android cihazda olduğu gibi hızlı şarj özelliği ile birlikte geliyor. Tabii ki Galaxy S6 ve Galaxy S7 modelleri de hızlı şarj özelliğine sahip ancak Galaxy S8 hızlı şarj özelliğini bazı durumlar altında aktif hale getirmiyor. Öte yandan bataryanızı son hızda doldurmak için ufak bir ipucu mevcut.

Galaxy S8’in hızlı şarj olması için dikkat edilmesi gerekenler!

Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus cihazınızı her şarjla daha uzun kullanabileceğiniz çünkü daha yüksek performanslı işlemcinin aynı zamanda daha verimli pil ömrü de sunduğu belirtiliyor. Ek olarak kablosuz ve hızlı şarj özellikleri de şarj etmeyi daha kolay ve çabuk hale getirebiliyor. Şarjınız bitse bile Galaxy S8 cihazınız hızlı şarj özelliği sayesinde fazla kapalı kalmıyor.

Phandroid ise, Galaxy S8’in hızlı şarj özelliğini test ederken akıllı telefonun ekranında hızlı şarj özelliği aktif gözükse bile her zaman bu özelliği kullanmadığını fark etmiş. Hızlı Şarj bildirimine rağmen Galaxy S8’in ekranı açıkken tam şarj olması 3 saat sürmüş. Telefonun tam şarj olma tahmini süresi ise 97 dakika olarak gösterilmiş.

Hızlı Şarj desteği ile birlikte sunulan diğer telefonların, ekran kullanımdayken de Teknolojinin kullanımına izin verdiği vurgulanıyor. Bunlara örnek olarak; Quick Charge 2.0 (ZTE Blade V8 Pro), Rapid Charge (Google Pixel) ve Dash Charge (OnePlus 3T) veriliyor.

Telefonunuzun hızlı şarj yapabilmesi için şarjdayken kullanmamanız gerekmekte. Hızlı şarj sırasında kullanırsanız teknoloji amacına ulaşamamış oluyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*