Pazartesi , 21 Ocak 2019
Prisma Ekibi Yeni Stratejiler Geliştiriyor

Prisma Ekibi Yeni Stratejiler Geliştiriyor

Mobil alanda en ünlü fotoğraf uygulamalarından biri olan Prisma’yı kuran ekip, yeni önemli stratejiler peşinde.

Prisma CEO’su ve kurucularından Alexey Moiseenkov, gelecekte makine görme araçlarını diğer teknoloji şirketlerine satma planları içerisinde olduklarını açıklamış durumda. Birçok şirketin bu alanda uzmanlığa ihtiyaç duyduğuna ifade eden Moiseenkov, Google’ın bile bilgisayar görüşü için şirket alımları gerçekleştirdiğine vurgu yapmakta. Bu anlamda Prisma, teknolojinin nasıl uygulanacağını bildikleri için şirketlerin makine görüşünü uygulamalarına dahil etmesine yardımcı olmak istiyor. Hatta şirket bunu tanıtmak amacıyla prismalabs.ai olarak özel bir sayfa açmış. Prisma segmentasyon, yüz haritalama ve sahne ile nesne tanıma dahil olmak üzere bir dizi hazır görüntüleme aracı sunacaklarını belirtmekte.

Neyse ki iyi haber, iOS ve Android platformları için Haziran 2015 tarihinde sunulmuş olan Prisma uygulamasının diğer şirketlere destek verirken yaşanabilecek yoğunluğa rağmen kullanıcılara sunulmaya devam edilecek olması. Şirket, Prisma uygulamanın adeta bir vitrin görevi üstleneceğinin altını çizerken, halen aylık 5-10 milyon civarında aylık aktif kullanıcıya sahip olduğunu açıklıyor. Ek olarak, uygulamada sponsorlu filtre satışının da süreceği ifade ediliyor. Şirketin, Sticky AI adıyla selfie’leri sohbet çıkartmalarına dönüştüren başka bir uygulaması daha olduğunu da not olarak düşelim.

Bakalım Prisma önümüzdeki süreçte de aylık aktif kullanıcı sayısını yüksek tutmayı başarabilecek mi ve yeni stratejilerinde de başarı sağlayabilecek mi?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*