Pazartesi , 18 Kasım 2019
PES 2016 Çıkış Zamanı Belli Oldu!

PES 2016 Çıkış Zamanı Belli Oldu!

Mobil oyunları baz alan bir gelecek planından bahsedince oyunseverler arasında fazlasıyla tepki toplayan yılların şirketi Konami, tabiri caizse, en çok süt veren ineklerinden biri olan Pro Evolution Soccer serisinin yeni oyunu PES 2016 için kollarını sıvadı. Bir ara bu seriyi de mobil cihazlara kaydırılacağı konusunda spekülasyonlar yayılmaya başlamıştı. Hatta ve hatta, bir Pro Evolution Soccer Oyunu belki de ilk kez bu kadar gecikmeli olarak tanıtılıyor.

PES 2016 hakkında gelen kısıtlı bilgiler nedeniyle çıkış tarihi konusunda herhangi bir bilgiye de ulaşılamıyordu, ancak tanıtım çalışmalarını gerçekleştirmeye başlayan Konami oyunun çıkışı için Eylül ayının 15’i ile 17’si arasında bir gün belirlemiş durumda. FIFA serisinin yükselen başarısı karşısında ciddi ölçüde oyunsever kaybeden PES için belki de bu sene tarihi içerisindeki en önemli dönemeçlerinden biri olacak. Nitekim, oyunun yayıncısı olan Konami bu platform içerisindeki varlığını ciddi bir ölçüde azaltma kararı aldı ve ticari bir başarısızlık durumunda bu oyun ile son kez karşılaşıyor olabiliriz.

Oyunun PC ile birlikte PS4, Xbox One ve PS3, Xbox 360 platformlarına çıkması bekleniyor. FIFA serisinin sahip olduğu onca takım ve oyuncu ismi lisansına rağmen PES oyuncuları da UEFA Şampiyonlar Ligi moduna sahip olan tek oyun. Bu iki seçenek arasındaki hangisinin daha makul olduğu ise yine her oyunseverin kendi adına vermesi gereken bir karar. Sizin bu konu hakkındaki düşünceniz nelerdir?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*