Pazar , 25 Ağustos 2019
Note 8’de Önemli Bir Kronik Sorun Olduğu İddia Ediliyor

Note 8’de Önemli Bir Kronik Sorun Olduğu İddia Ediliyor

Samsung, Note 7 akıllı telefonunda çok büyük sorunlar yaşamış, batarya patlama skandallarıyla gündeme gelmişti. Şirket, telafi amaçlı Note 8 telefonunda ekstra mesai harcamıştı. Fakat görünen o ki telefonda önemli bir sorun var.

Her şey sorunsuz gidiyor derken, bu kez Galaxy Note 8 modeli yeni bir sorun ile gündeme geldi. Ancak, bu kez durum Galaxy Note 7’de yaşanan sorunlara kıyasla çok daha farklı ve tedirginlik yaratacak seviyede değil.

Samsung Topluluk Forumları’nda bazı kullanıcılar, cihazın şarjı bitince bir daha açılmadığını dile getiriyor. Şarj yüzde 0’a düştükten sonra kapanan cihazların, şarj kabul etmeyerek hiçbir tepki vermediği belirtiliyor.

Cihazın LED şarj ışığının da yanmadığını dile getiren kullanıcılar, farklı şarj kablolarının çözüm sağlamadığını dile getiriyor. Bunun yanı sıra, güvenli mod ile başlatma gibi çözümlerde işe yaramıyor.
Galaxy Note 8 açılmama sorunu

Samsung bir açıklama yapmazken, sorunlu cihazların servise verilmesi gerektiğini belirtiyor. Kullanıcılar ise Samsung’un, endişeleri hafifletmek için sorunun kaynağını derhal tespit etmesi gerektiğini ifade ediyor.

ABD’li GSM operatörleri tarafından satılan bazı cihazlar içinde benzer şikayetler gelmeye başladı. Şimdi gözler Samsung tarafından bir açıklama yapılıp yapılmayacağına çevrildi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*