Çarşamba , 23 Ocak 2019
Nokia’nın Telefon Satışları Pek Çok Devi Geride Bıraktı

Nokia’nın Telefon Satışları Pek Çok Devi Geride Bıraktı

Nokia, Android işletim sistemli telefon satmaya başlamasıyla yüzü de gülmeye başladı. Son zamanlarda önemli bir başarı yakaladı.

Mobil birimini Microsoft’a kaptırdıktan sonra mobil pazardan çekilmeye başlayan Nokia, HMD ile tekrardan hayata dönmüştü. Ürettiği Android telefonlar ile bir anda sükse yapan Nokia, eski günlerine geri dönmeye başladı.

HMD sayesinde üretilen Nokia imzalı Android telefonların; HTC, Sony, Google, Lenovo, OnePlus gibi firmaları satış rakamlarında geride bıraktığı ortaya çıktı. Counterpoint analisti Neil Shah tarafından paylaşılan verilere göre; Nokia, 2017’nin dördüncü çeyreğinde 4.4 milyon adet telefon satmayı başardı.

Nokia’nın son çeyrekte gerçekleştirdiği satış rakamının, 2017’nin tamamında satılan Google Pixel telefonlardan daha fazla olduğunu belirtelim. Ancak bu Nokia için büyük bir başarı değil. Windows Phone ölmeden önce 2014 yılında sükse yaptığı sıralar Nokia yılın son çeyreğinde tam 10.5 milyon Lumia telefon satmayı başarmıştı.

Türkiye pazarında rakiplerini zorlayan fiyatlar ile boy gösteren Nokia, bu yıl tanıtacağı yeni amiral gemisi modeli ile Samsung, Apple ve Huawei’ye kafa tutacak gibi görünüyor. Türkiye’de popülaritesi olan bir marka ve bu sebeple uygun fiyatlı telefonlar sunduğu taktirde tercih sebebi olabilir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*