Pazar , 17 Şubat 2019
Nokia A1 Plus OLED ve Parmak İzi Okuyucusunu Bir Arada Sunacak

Nokia A1 Plus OLED ve Parmak İzi Okuyucusunu Bir Arada Sunacak

Nokia A1 Plus ile ilgili ortaya çıkan yeni sızıntılar, cihazın hem OLED ekrana hem de parmak izi okuyucusuna sahip olacağını ortaya koyuyor.

Akıllı telefon pazarında HMD Global tarafından Microsoft’tan 10 yıllığına tüm isim ve patent hakları ile satın alma opsiyonu ile kiralanan Nokia, Android ekosistemine geçiş yaptıktan sonra büyük bir atılım gerçekleştirdi. Ülkemizde Vodafone ile yaptığı ortaklık neticesinde geniş pazarlara ulaşmayı tekrardan başaran Nokia, amiral gemisi pazarında sessizliğini bir türlü bozamadı. Geçtiğimiz yıl oldukça geç çıkan Nokia 8‘in amiral gemisi olarak algılanmaması bu noktada firmanın bir hatası olarak görülebilir. Bu hataya tekrar düşmek istemeyen Nokia ise yeni nesil Nokia A1 Plus ile farklı bir telefonu sunabilmek adına çaba sarfediyor.

Şu anda piyasada bildiğiniz üzere ekrandan parmak izi okuyan telefonlar var ama onların hepsinin AMOLED ekran olduğunu görüyoruz. Nokia ise bunu OLED tabanlı bir ekran ile gerçekleştirecek. 2.8GHz hızında çalışan Qualcomm Snapdragon 845 yonga setinden güç alacak telefonun OLED ekranını ise LG üretecek. Bu noktada Nokia A1 Plus‘ın bize tam olarak ne sunacağını ancak yılın son çeyreğinde görebileceğiz. IFA2018 etkinliğinde de Nokia 9 ile tanışmamız olası. Bakalım ilerleyen süreçte neler yaşanacak?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*