Perşembe , 18 Nisan 2019
Nokia 235 ile ilgili ayrıntılar

Nokia 235 ile ilgili ayrıntılar

Akıllı telefon pazarında uzun süredir Microsoft ile beraber çalışan Nokia’nın Nokia 235 cihazı ile ilgili yeni bilgilere ulaşıldı.

Nokia XL adıyla gelmesi muhtemel yeni telefonun görselleri ve bazı donanım özellikleri ortaya çıktı.
Nokia’nın tasarımıyla HTC One A9’un mini versiyonuna benzeyen gizemli bir telefonun olduğuna dair haberler ortaya çıkmıştı. Bugün ise telefonun somut bir şekilde var olduğuna dair görsellerle birlikte belli olan bazı özellikleri ortaya çıktı. (küçük olan cihaz yeni Nokia 235, büyük olan ise 2014’te duyurulan Nokia XL)

Yeni gelen bilgilere göre Nokia’nın yeni cihazının (RM-1182) kod adına sahip Nokia 235 olduğu söyleniyor. 3G bağlantıyla gelen ürün, çift SIM karta ve arka kamerasında LED flaşa sahip. Yayınlanan görsellerden yola çıkarsak, cihazın kalınlığı 10.9 mm civarında olacak.

3.5 mm ses çıkışının ve USB Type-C port girişinin bulunduğu Nokia 235’in hemen sağ tarafında ses ayarlarına ve güç / ekran kilidine ait butonlar yer alıyor. Sol tarafında ise büyük bir çift SIM kart giriş kısmı bulunuyor.

Yine görsellerden yola çıkarak Nokia 235’in gövdesinin metalle mi yoksa polikarbonatla mı kaplı olduğu anlaşılamıyor. Nokia XL’e göre daha küçük ekran boyutuna sahip olan 235’te 4 inçlik bir ekran bulunuyor. (XL’de boyut 5 inçti)

Bu yıl Apple’la birlikte Nokia’nın da muhtemel bir 4 inçlik telefonu duyuracak olması, küçük ekranlı telefonların eskiye oranla biraz daha moda olmasını sağlayabilir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*