Pazar , 18 Ağustos 2019
Mortal Kombat 11’i Kaç Kiş Oynuyor? Belli Oldu!

Mortal Kombat 11’i Kaç Kiş Oynuyor? Belli Oldu!

Mortal Kombat efsanevi serisinin önemli oyunlarından Mortal Kombat 11’in kaç oyuncusu bulunuyor? Buna dair önemli bilgiler ortaya çıktı.

Warner Bros’un 2019 model oyunu olarak karşımıza çıkan ve bünyesinde farklı dövüş karakterlerine yer veren Mortal Kombat 11 kısaca MK 11, bilgisayar platformu oyuncuları tarafından ‘karışık’ olarak değerlendirilse de satış rakamları ile listelerden eksik olmuyor. Altchar’ın yapmış olduğu haber ile edindiğimiz bilgilere göre MK 11, Mortal Kombat X’tem daha fazla oyuncu kitlesine erişmeyi başarmış.

Yapılan habere göre MK 11 yayınlanmasından sonra ilk haftasında sadece bilgisayar platformunda 35.000 eş zamanlı oyuncu tarafından oynanıyormuş. Githyp’a göre oyunun 30 Nisan’daki eş zamanlı oyuncu sayısı 35.000 olarak ölçülmüş. Mortal Kombat X’in oyuncu sayısı ise 14.000 olarak ölçülmüştü. Yani MK 11’in eş zamanlı oyuncu sayısı MK X’in oyuncu sayısından yaklaşık 3 kat daha fazlaymış.

Diğer dövüş oyunları arasında yer alan Dragon Ball FighterZ ise ilk hafta 44.000 eş zamanlı oyuncu sayısına ulaşmıştı. Yani MK 11, Dragon Ball FighterZ’nin gerisinde kaldı. Oyunun satış rakamlarından söz edecek olursak, MK 11 PlayStation 4, Xbox One, Switch ve PC platformunda yayınlanmasına rağmen, İngiltere’de Days Gone’ı geçemedi. Yapım sadece PlayStation 4 platformuna çıkmasına rağmen deli gibi kopya sattı. Bu durum oyun dünyası açısından önemli bir sinyal olarak değerlendirilebilir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*