Cumartesi , 24 Ağustos 2019
Microsoft’un Yaptığı Bir Hata Pek Çok Windows’un Çökmesine Neden Oldu

Microsoft’un Yaptığı Bir Hata Pek Çok Windows’un Çökmesine Neden Oldu

Microsoft tarafından yapılan bir hata, Windows platformunun çökmesine neden oldu. Windows 10 güncellemesi pek çok kullanıcının başına iş açtı.

windows 10, Windows XP’den sonra gelmiş geçmiş en popüler işletim sistemlerinden birisi olma yolunda emin adımlarla ilerlerken kullanıcılara ara sıra bazı terslikler yaşatabiliyor.

Bunun en yeni örneği ise canınızı biraz sıkabilir. Microsoft’un yanlışlıkla yayınladığını belirttiği bir güncelleme Windows 10’u çökertebilir.

Microsoft çalışanlarından da sosyal medya üzerinden kullanıcıları uyarmasına yol açan güncelleştirme özellikle 32-bit Windows 10’ları etkiliyor.

16212 yapım numarasına sahip güncelleştirmeyi Windows Insider kullanıcılarına yayınlandı. Güncelleştirmeyi kuran kullanıcıların çok büyük bir kısmının Windows 10’u kullanılamaz hale geldi.

Büyük problemlere yol açan bu güncelleme, Microsoft’un beta kanalından yayınlandığı için Windows Insider kullanıcısı olmayan kullanıcıların tedirgin olmasına gerek yok fakat eğer Windows Insider kullanıcısı iseniz ve bu güncelleştirmeyi henüz yüklemediyseniz, Insider programından bir süreliğine çıkmanızı öneriyoruz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*