Pazar , 22 Eylül 2019
Microsoft’tan 20 Dolara Telefon: Nokia 105

Microsoft’tan 20 Dolara Telefon: Nokia 105

Microsoft, akıllı telefon düşmanlarına, akıllı telefona alışamayan yaşlı anne veyahut babanıza, mecburi askerlik hizmetini yapmakta olanlara veyahut dar bütçeli telefon kullanıcılarına yönelik Nokia 105 modelini yine piyasaya süreceğini izah etti.

Önceden 2013 senesinde piyasaya çıkış yapan Nokia 105, 2G iletişim teknolojisine sahip. 1.4 inç renkli ekranı bulunuyor.

Günümüz teknolojisinden birkaç nesil geride olan Nokia 105, telefon piyasasının hareketlenmediği gelişmekte olan ülkeler için geliştirilmiş bir telefon. Önceden 500 kişi olan kılavuz belleğini bu yenilenmiş modelde 2000 kişiye çıkartan Microsoft’un 105 modeli, FM radyo bulunduruyor ve şimdilerde akıllı telefonlarda göremediğimiz ve bir müddet daha muhtemelen göremeyeceğimiz 35 günlük bekleme süresi sunuyor. (zira bataryasını bitirecek hiçbir şey yok.)

70 gram ağırlığa sahip olan 105, klasik telefon klavyesine sahip ve biri çift sim kartlı model olmak üzere iki değişik sürümü mevcut.

Günümüzün standart şarj girişi olan Micro-USB girişi aracılığı ile şarj edilen telefon 15 saat de konuşma süresi sunuyor.

1

Microsoft’un izah ettiğine göre bu alet kadar ücret odaklı olan giriş düzeyi pazarlara hitap edebilen başka bir cihazlarının daha olmadığını ve 2013’ten bu yana her dakika 100 adet satan Nokia 105, bu ay 20 Dolar fiyat yaftası ile tüm Dünya’da satışa sunulacak.

Harbiden çok büyük kar bıraktığı için mi yoksa ellerinde kalan Nokia kalıntılarını da eritmek için mi böyle bir girişimde bulundular bilmiyorum; fakat şayet bas konuş olayı varsa bence hedef kitle olarak dolmuş sürücüleri de düşünülebilir.

2

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*