Pazartesi , 19 Ağustos 2019
Microsoft’a Büyük Bir Saldırı Operasyonu Yapıldı

Microsoft’a Büyük Bir Saldırı Operasyonu Yapıldı

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden Microsoft, hackerların hedefi oldu. Windows 10 işletim sistemine yapılan saldırılar sonucunda pek çok kişinin önemli bilgileri üçüncü şahısların eline geçti.

Yakın zamanda yaşanan bu saldırıyla beraber korsanlar, kapalı kaynak kodlu Windwos 10 işletim sisteminin tescilli yaklaşık 32 Terabayt’dan fazla kaynak kodunu ele geçirilmiş bulunmakta.

Hali hazırda tüm korsan mecrasında hızla yayılmakta olan bu kaynak kodlar, donanım sürücülerinden kullanıcı bilgilerin yönetilmesine kadar birçok farklı verinin nasıl kullanılabileceğini açık etmekte.

Dolayısıyla Windows 10 her ne kadar önceden “Çok daha güvenli” olarak lanse edilmiş olsa da, yaşanan bu saldırıdan sonra ele geçirilen kaynak kodlarıyla beraber kötü niyetli kişilerin işleri hiç olmadı kadar kolay bir hale gelecektir.

Son olarak, saldırıdan sonra ele geçirilen kaynak kodlarının aynı zamanda Microsoft’un ofislerinin dışında hiçbir zaman yayınlanmayan çok sayıda Windows 10 sürümünü de içerdiğini belirtmeden geçmeyelim.

Son zamanlarda bu tarz hack saldırıları oldukça artmaya başladı. Teknoloji severlerin dikkatli olması gerekiyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*