Cuma , 6 Aralık 2019
Mi5 Windows 10 ile mi geliyor?

Mi5 Windows 10 ile mi geliyor?

Büyük merakla beklenen Xiaomi Mi5 akıllı telefonu ile ilgili yepyeni gelişmeler yaşanmış durumda. Mi5 ile ilgili yaşanan gelişmeler neler?

Bir süredir Microsoft ile Xiaomi arasında olan işbirliğinden şimdi de Windows 10 Mobile işletim sistemli Mi 5 çıkıyor.
Mobil cihaz sektörünün yükselen yıldızı hiç şüphesiz Çinli firmalar. Birkaç sene öncesine kadar pek fazla ortalıkta olmayan, varlık gösteremeyen Çinli firmalar, sektörde akıllı telefonların patlama yapmasının ardından pastadan payını almaya başladı.

Bu firmalardan biri de Xiaomi. ”Mi” serisi ile ciddi bir başarı elde eden Xiaomi, teknoloji devi Microsoft ile de son derece sıkı fıkı. Öyle ki iki şirket yaklaşık bir sene önce Windows 10 Mobile ROM sistemi üzerinde çalışmış, pilot telefon olarak da Xiaomi Mi 4 seçilmişti.

Şimdi ise gelen söylentilere göre iki şirket, aralarındaki işbirliğini bir adım öteye taşıyarak önemli bir adım atmaya hazırlanıyor. Windows Phone ile bir türlü istediğini elde edemeyen Microsoft, şansını bir de Xiaomi ile deneyecek. Gelen bilgilere göre Xiaomi, merakla beklenen yeni telefonu Mi 5’i iki farklı versiyonda tanıtacak. Bu versiyonlardan biri de tahmin edebileceğiniz gibi Windows 10 Mobile işletim sistemli olacak.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*