Salı , 26 Mart 2019
Mi 5S ve Mi 5S Plus Cihazları İçin Yeni Android Sürümü Çıkıyor

Mi 5S ve Mi 5S Plus Cihazları İçin Yeni Android Sürümü Çıkıyor

Xiaomi’nin iki popüler telefonu Mi 5S ve Mi 5S Plus için Android Oreo sürümü geliyor. Güncelleme önümüzdeki aylarda resmen paylaşılacak.

Eylül 2016’da tanıtıldıkları dönem en iyi fiyat / performans telefonları arasında gösterilen Xiaomi Mi 5S ve Mi 5S Plus için Android 8.0 Oreo müjdesi geldi.

Her iki telefon Android 6.0 Marshmallow ile çıkış yapıp bu iki yıllık süre zarfında Android 7.0 Nougat sürümüne yükselti. Telefonlar bunun yanında MIUI 9 güncellemesini de aldı.

Android 8.0 Oreo güncellemesine yönelik ise şirket cephesinden umut verici açıklamalar geldi. Mi 5S ve Mi 5S Plus kullanıcıları Xiaomi CEO’su Lei Jun’un Weibo sayfasında defalarca memnuniyetsizlikleri dile getirince konuya ilişkin bir açıklama geldi.

Xiaomi’den yapılan açıklamaya göre güncellemenin gecikmesinin arkasında haklı nedenler var. İlk olarak çift arka kameralı Mi 5s Plus’ta bazı teknik sorunlar yaşanıyor. Ancak, Qualcomm ile işbirliği içinde bulunan Ar-Ge ekibi bir çözüm üzerinde çalışıyor.

Xiaomi ayrıca Mi 5 modellerde ultrasonik parmak izi tarayıcısı ile ilgili bir sorundan söz ediyor. Qualcomm ve Xiaomi bu sorun için henüz bir düzeltme bulamadılar, ancak birkaç hafta içerisinde çözüm bulunması bekleniyor.

Açıklamaya göre her iki telefon için ekim ayı başında Android 8.0 güncellemesinin başlatılması planlanıyor. Ekim ayı başında yayınlanacak olan sürümün beta mı yoksa final sürümü mü olduğu yönünde ise şu an için bir bilgi bulunmuyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*