Salı , 20 Ağustos 2019
Mate 20 Serisi Yeni Bir Arayüz Güncellemesi Alacak

Mate 20 Serisi Yeni Bir Arayüz Güncellemesi Alacak

Akıllı telefon dünyasının önde gelen markalarından biri olan Huawei, Mate 20 serisi telefonları için yakında EMUI güncellemesi paylaşacak.

Huawei Mate 20 kullanıcılarını sevindirecek gelişmenin tarihi verildi. 12 Nisan’da beta süreci başlatılan EMUI 9.1 sürümü için artık geri sayıma geçildi. Huawei’iden yapılan açıklamaya göre Mate 20 serisi telefonlar 26 Nisan’da güncellemeyi indirmeye başlayacaklar.

EMUI 9.1 sürümü üç yönden geliştirildi: Estetik, performans ve akıllı bir deneyim. GPU Turbo 3.0 yazılımını da beraberinde getiren yeni sürüm, EROFS (Süper Dosya Sistemi) ve Ark derleyicisini içeriyor.

EROFS dosya sistemi ile ortalama okuma performansının %20 artırıldığı bildiriliyor. Yeni Ark Derleyicisi ise sistem akıcılığını %24, yanıt verme hızını %44 ve üçüncü parti uygulamaların çalışma performanslarını %60 oranında artıyor.

Android 9.0’ın derin özelleştirme optimizasyonu sayesinde EMUI 9.1’de minimalist bir tasarım görüyoruz. Bu sürüm aynı zamanda duvar kağıtları, temalar ve simgelerde iyileştirmeler getiriyor. Ayrıca, kullanıcı arayüzünü kullanmayı kolaylaştıran genel sistem uygulamalarında da bazı iyileştirmeler yapılmıştır. Sağlık, ofis, eğlence, seyahat ve daha fazlası gibi çeşitli uygulamaların yapay zeka (AI) özelliklerinde de gelişmeler yapıldı. Böylece çok daha fonksiyonel bir hale geldiğini söyleyebiliriz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*