Salı , 5 Kasım 2019
Mac Pro’nun fiyatı dudak uçuklatıyor

Mac Pro’nun fiyatı dudak uçuklatıyor

Apple’ın kahve fincanına benzeyen yeni bilgisayarı Mac Pro’nun fiyatını görünce inanamayacaksınız!

Apple’ın ilginç tasarımıyla dikkat çeken yeni Mac Pro bilgisayarları, görünüşe göre sadece tasarımlarıyla değil, fiyatlarıyla da çok konuşulacak. Apple Store’a girip Mac Pro modellerinden birini almak isterseniz, 8.000 TL’den başlayan fiyatlar karşısında neye uğradığınızı şaşırabilirsiniz.

Sitede 2 hazır model satılıyor. İlk modelde 3.7 GHz Dört Çekirdekli Intel Xeon E5 işlemci, 12 GB 1866 MHz DDR3 ECC bellek, Her biri 2 GB GDDR5 VRAM belleğe sahip iki AMD FirePro D300 ve 256 GB PCIe tabanlı flash depolama seçenekleri bulunuyor. Bu modelin fiyatı 7.998 TL olarak belirlenmiş.

İkinci modelde ise 3.5 GHz 6 Çekirdekli Intel Xeon E5 işlemci, 16 GB 1866 MHz DDR3 ECC bellek, Her biri 3 GB GDDR5 VRAM belleğe sahip iki AMD FirePro D500 ve 256 GB PCIe tabanlı flash depolama seçenekleri dikkat çekiyor. Bu modeli almak isteyenlerse, tam 10.599 TL’yi gözden çıkartmak zorunda.

Bu arada dileyenler, 12 çekirdekli işlemci ya da daha fazla RAM gibi ekstra özellikleri de seçebiliyorlar. Yazılımları dışarıda bırakırsak, en yüksek konfigürasyonu seçerseniz vereceğiniz para, 30.000 TL’yi buluyor. Kulağa garip gelse de, bu fiyat gerçek!

Kabul etmeliyiz ki, rüyaların bilgisayarı da olabilecek bir sistem de olsa, bu fiyatlar biraz korkutucu. Alternatif olarak otomobil satın almayı da düşünebilirsiniz. Bu arada şu anda Apple Store Türkiye üzerinden sipariş verseniz bile, bilgisayarınıza ancak Şubat ayında kavuşacağınızı da söyleyelim…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*