Salı , 26 Mart 2019
Jaguar I-Pace İle İlgili Detaylar Ortaya Çıktı

Jaguar I-Pace İle İlgili Detaylar Ortaya Çıktı

Jaguar yeni bir elektrikli otomobil üzerinde çalışıyor. Otomobilin ismi I-Pace ve yakın zamanda pazarda olacak.

Otomativ sektörünün önemli isimlerinden Jaguar, modaya uydu ve elektrikli otomobili I-PACE’i geçtiğimiz haftalarda duyurmuştu. SUV segmentinde boy gösterecek olan ve Tesla katili olarak isimlendirilen I-PACE, 1 Mart tarihi itibariyle 2.000 Euro ön ödeme ile Türkiye’de ön siparişe sunuldu.

I-PACE ile Türkiye’de tam 1 gecede 30 adet satış yapan Jaguar, satışlardan oldukça umutlu görünüyor. Türkiye Genel Müdürü Simay Alsan; “Türkiye’deki tepkiler çok iyi ve ilgi çok fazla. İlk üretimden Türkiye için ayrılan araçların hepsini sattık. Türkiye’de fiyatı 88 bin Euro’dan (410 bin TL) başlayacak Jaguar I-Pace’yi temmuz itibariyle müşterilerimize teslim edeceğiz. En üst donanımla versiyonun fiyatı ise 100 bin Euro olacak. Ama başlangıç paketi bile oldukça dolu ve güzel.” ifadelerini kullandı.

Peki, Jaguar’ın elektriklisi otomobil tutkunlarına neler sunuyor? I-PACE, 45 dakikada %80 gibi inanılmaz bir şarj olma kapasitesine sahip. 500 KM’ye yakın kullanış süresi sunan I-PACE, -40 ve 40 dereceye kadar zorlu iklim koşullarına elverişli.

Elektrikli otomobiller geleceğin önemli bir teknolojisi olarak gösterilmekte. Hali hazırda giderek yaygınlaşmaktalar.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*