Pazartesi , 21 Ocak 2019
iTunes Windows Store Platformuna Dahil Oldu

iTunes Windows Store Platformuna Dahil Oldu

Microsoft’un resmi sanal mağazası olan Windows Store’a iTunes geldi. iTunes uygulamasını artık Windows Store üzerinden indirebilirsiniz.

Apple, bir süre önce yaptığı açıklamada Apple iTunes’un, Windows Store’a konuk olacağını duyurmuştu. Duyuru sonrası her ne kadar uygulamanın gelişi uzun sürsede, artık Apple iTunes, Microsoft Store’dan indirilebilecek.

Apple iTunes’un Windows Store’a gelmesi en çok Windows 10 S (Yakında ismi Windows 10 S mode olarak değiştirilecek) kullanıcılarına yarayacak. 2017 yılında tanıtılan Windows 10 S, Windows Store’daki uygulamalardan başka uygulamalara destek vermiyor.

Windows 10 S, daha düşük donanımla daha hızlı çalışabilen bir mimari. Yani Windows 10 S ile çalışan bir PC’den oyun performansı almanız mümkün değil. Windows 10 S ayrı olarak satılmıyor ve Windows 10 Pro, Windows 10 Pro Education veya Windows 10 Enterprise gibi işletim sistemlerine sahip olanlar tarafından ücretsiz olarak edinebiliyor.

Windows 10 Home sahibiyseniz maalesef Windows 10 S’in avantajlarından faydalanamıyorsunuz. Windows 10 S, Chrome OS’a doğrudan rakip olarak geliştirilmiş. Windows 10 S; ikisi bir arada bilgisayarlar ile uyum içerisinde çalışabiliyor ve bazı yeni modellere yüklü olarak geliyor. Ancak Windows 10 sürümlerindeki sorunsuz çalışan bazı yazılımlar Windows 10 S ile çok iyi anlaşamıyor.

Microsoft son zamanlarda Windows Phone yazılımından çekilmesiyle de dikkat çekiyor. Pek çok profesyonel uygulamayı mağazasından kaldıran şirket, önümüzdeki süreçte daha farklı bir strateji çiziyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*