Pazartesi , 18 Kasım 2019
İstenmeyen Sakıncalı Siteleri Kod ile Eklentisiz Programsız Engelleme

İstenmeyen Sakıncalı Siteleri Kod ile Eklentisiz Programsız Engelleme

 

Merhaba teknooloji.net sakinleri

Sükünetinizi bozan, referans göstererek  daimi sitenize bağlanan veya  bot yardımı ile natürel olmayan hit gönderen tüm siteleri engellemek ister misiniz.?

Bugünkü yazımız ; bize ziyaretçi veya bot gönderen “mahzurlu siteleri engellemek olacak,

Bunun için yapmamız şart olan Htaccess dosyamıza  yalnızca birkaç satır kod ilave etmek.  Altta paylaştığımız kodun ilki, tek site engellemeye yönelik döngü iken, ikincisi çoklu site url engelleme kodlarıdır.

Not:  Öncelikli emelimiz , bilhassa organik hit amaçlayan istenmeyen siteleri  eklentisiz ve programsız engelleyerek , belki de sitemizi sıralamadan düşürmeye çalışan rakiplere  fırsatı vermemektir .

Ehemmiyetli:  Bilinen bilinir sosyal medya ve bookmark sitelerini engellememenizi öneririm. (Stumbleupon, Pinterest v.b)

Tek site adresi engelleme kodu;

RewriteEngine on
RewriteCond %{HTTP_REFERER} site1\.com
RewriteRule .* – [F]

Çoklu site url engelleme kodu;

RewriteEngine on
RewriteCond %{HTTP_REFERER} site1\.com [NC,OR] RewriteCond %{HTTP_REFERER} site2\.com [NC,OR] RewriteCond %{HTTP_REFERER} site3\.com
RewriteRule .* – [F]

Bir yorum

  1. Merhabalar
    her seyden önce emekleriniz icin tesekkür ederim.ama yukarda yazdiklarinizdan hic bir sey anlayamadim.istenilmeyen sitelerin linkleri nereye yazilacak.site kurumu icin kullandigimiz indexin neresine kaydolunacak anlamis degilim.benim icin cok önemli olan bu konuya sizden rica etsem aciklik getirebilirmisiniz:::
    tesekkür ederim
    saygilarimla

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*