Çarşamba , 20 Mart 2019
iPhone X’e Erkenden Sahip Olmak İsteyenler Hayal Kırıklığı Yaşayabilir

iPhone X’e Erkenden Sahip Olmak İsteyenler Hayal Kırıklığı Yaşayabilir

iPhone X, sahip olduğu fonksiyonlarla teknoloji severlerin epey dikkatini çekerken ürünü ülkemizde erkenden satın almak isteyenler için maalesef kötü bir haberimiz var.

Apple’ın ilk çerçevesiz ekranlı telefonu olan iPhone X, Kasım ayında anavatanı olan Amerika’da satışa sunulacak. 999 dolar fiyat etiketine sahip olacak olan iPhone X, yükselen dolar kuru ve vergileri göz önünde bulundurduğumuzda, ülkemizde 5.999 TL veya 6.099 TL fiyat etiketine sahip olacak. Türkiye’de resmi olarak satılması 2018 başını bulacağı düşünülen iPhone X, maalesef ki çıkar çıkmaz herkesin elinde olmayacak.

Analistlerin son aktardığı bilgiler göre; iPhone X’in üretim sürecinde sıkıntı yaşanıyor. OLED ve Face ID gibi yeni teknolojilere geçiş yapan Apple, iPhone X’in üretimini bir türlü hızlandıramadı. Loup Ventures’ten Gene Munster, Apple’ın iPhone X’i ön sipariş veren kullanıcılara telefonlarını bırakın Kasım ayını, 2017 yılı içerisinde teslim edemeyeceğini söylüyor. Analist, iPhone X’in Amerika’da bile Ocak 2018’de anca dağıtılacağının altını çiziyor.

Amerika’da bile stok sıkıntısı çekecek olan iPhone X, ülkemizde Şubat veya Mart aylarında anca seri olarak satılacaktır. Ancak yine de Apple’ın bu konuda güzel hamleler yapacağı kanaatindeyiz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*