Perşembe , 5 Aralık 2019
iPhone hırsızlarına kötü haber

iPhone hırsızlarına kötü haber

Yeni iPhone telefonlarına eklenecek yeni bir sistem sayesinde hırsızların işi artık çok daha zorlaşacak.

Bugüne kadarki en etkili güvenlik yöntemlerinden biri iPhone’a geliyor. iPhone hırsızlığını bitirebilecek bir özelliğe birlikte göz atalım…
Binlerce lira verip satın aldığımız akıllı telefonların çalınması en büyük korkumuz. Üreticiler de kullanıcıların daha güvende hissetmesi için birçok yeni teknoloji geliştiriyor. Şifreleme, telefonunun yerini bulma, uzaktan telefonu sıfırlama gibi teknolojilerin yayına şimdi de doğrudan hırsızları hedef alan güvenlik sistemleri geliyor.

The Verge sitesinin haberine göre Apple’ın geliştirdiği anti-hırsız güvenlik sistemi bir patent başvurusuyla ortaya çıktı. Apple’ın kaydettirdiği patent iPhone’un hırsızın parmak izini aldığı ve fotoğrafını çektiği bir sisteme dayanıyor. iPhone’u çalan hırsız bir şekilde Touch ID’yi kullanmak durumunda. Eğer iPhone’un çalındığı yönünde bir bilgi Apple ile paylaşılırsa Touch ID üzerinden hırsızlık yapan kişinin pakmak izinin alınması mümkün olabilecek. Bir diğer nokta ise ön kameradan hırsızın fotoğrafının çekilebilmesi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*