Perşembe , 12 Aralık 2019
iPhone 6S, 12 MP Çözünürlükte Sony RGBW Sensörle Gelebilir

iPhone 6S, 12 MP Çözünürlükte Sony RGBW Sensörle Gelebilir

Japon verilere ve kaynaklara göre Apple, iPhone 6S’te 12 MP çözünürlüklü Sony RGBW sensörü kullanabilir.

iPhone 6S ve 6S Plus’ın tanıtılmasına en az 4 aylık bir müddet var. Bu müddet içerisinde iPhone 6S’te olması beklenen özellikleri dışında son olarak aletin altın gül rengindeki görselleri ortaya çıkmıştı. Önceden yeni iPhone’larda 2 GİGABYTE RAM ve 12 MP çözünürlükte kameraların olma ihtimalinin çok yüksek olduğundan söz etmiştik. Şimdi de Japon Feng’e göre iPhone 6S’te Sony’nin RGBW kamera sensörüyle beraber gelecek.

RGBW nedir, biraz bundan söz edelim. RGBW Red, Green, Blue ve White, başka bir deyişle kırmızı, yeşil, mavi ve beyaz piksellerin bulunduğu teknoloji mananına geliyor. Bu teknoloji, ışığın yetersiz olduğu ortamlarda lensin daha fazla ışık almasını ve resmin daha kontrast olmasını sağlıyor.

Feng, Apple’ın bu teknolojiyi aslında geçtiğimiz sene ilanlanan iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ta kullanmak istediğini, lakin biraz daha bekleyip teknolojik olarak daha fazla geliştirilmesinin hemen peşinden S serisinde kullanmaya karar verdiğini belirtti.

1

Bu vakte kadar çıkan haberler, Apple’ın donanım olarak S serisi iPhone’ları evvelki modellerine göre daha kuvvetli yapacağını ortaya çıkarıyor. Bakalım Eylül ayında nasıl bir telefonla karşı karşıya geleceğiz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*