Çarşamba , 14 Ağustos 2019
iOS 9 eski iPhone ve iPad’lere de gelebilir!

iOS 9 eski iPhone ve iPad’lere de gelebilir!

Apple’ın WWDC etkinliğinde tanıtması beklenen iOS 9’un daha önceki iPhone ve iPad modellerine de sunulacağı söyleniyor.
Cupertino merkezli Dünyanın en değerli şirketi Apple’ın WWDC etkinliğinde tanıtması beklenen iOS 9 için yeni bir iddia ortaya atıldı. Söylenenlere göre iOS 9, daha önceki iPhone ve iPad modelleri içinde kullanıma sunulacak.

MacRumors’un haberine göre iOS 9’un A5 işlemcisini desteklediği ve güncelleştirmenin  bu işlemciye sahip eski iPhone 4s ve iPad aletlerine da sunacağı söyleniyor. Şirketin bu hamleyle iPhone 4s ve iPad modellerine sunulmayan iOS 8’in hemen peşinden iOS 9 ile kullanıcıların gönlünü almayı amaçladığı bildirildi. Diğer taraftan iOS 9’un düşük donanımlı sistemlerde de rahat çalışabileceğine değinilirken, bu aletlerin yalnızca iPhone 4s ve eski iPad modelleri için geçerli olup olmayacağı bilinmiyor.

 

Apple’ın bizzat böyle bir hamlede bulunacağına olasılık vermiyorum ancak, şayet bu işi muvaffak olursa eski alet sahiplerini oldukça hoşnut edecek.İsteğimiz Apple’ın iOS 9’u eski cihazları içinde sunması istikametinde. Konuyla alakalı gelişmeleri WWDC etkinliğinde hep beraber göreceğiz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*