Pazar , 20 Ekim 2019
Huawei Patronu, Katlanabilir Telefonlar İle İlgili Konuştu

Huawei Patronu, Katlanabilir Telefonlar İle İlgili Konuştu

Huawei şirketinin CEO’su Richard YU, katlanabilir akıllı telefonlarla ilgili olarak yeni bazı ifadelere yer verdi. Katlanabilir telefonların ilerleyen süreçte dizüstü bilgisayar sektörünü tamamiyle çökerteceğine inanıyor.

Yu’ya göre, insanların bilgisayar kullanmaktan vazgeçmemesinin en önemli sebebi akıllı telefonların ekranlarını yeterince büyük bulmamaları. CEO, katlanabilir ekranlarla telefonların daha kolay taşınabilme ve daha büyük ekran sunma potansiyelinin tüketici alışkanlıklarında önemli bir değişimi beraberinde getirebileceğini düşünüyor.

Akıllı telefonların her geçen gün biraz daha yetenekli hâle geldikleri göz ardı edilemez bir gerçek. Ancak bu cihazların, ekranları nasıl olursa olsun, kısa vadede bilgisayarların yerini alabilmesi pek olası görünmüyor.

Huawei ve katlanabilir telefon üzerinde çalışan diğer üreticiler için öncelikli hedef, yenilik kapasitelerini göstermek gibi görünüyor. Bu cihazların işlevselliği konusundaki adımlar ise daha uzun vadede atılacağa benziyor. Bakalım Huawei CEO’su tarafından yapılan bu açıklamalar gerçekten de doğru çıkacak mı?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*