Pazartesi , 21 Ekim 2019
Honor V30’a İlişkin Son Gelişmeler

Honor V30’a İlişkin Son Gelişmeler

Honor, iddialı bir model üzerinde daha çalışıyor. Honor V30 geliyor.

Honor’un amiral gemi telefonunda beklendiği gibi 7nm üretim sürecine sahip sekiz çekirdekli Kirin 990 yer alacak. Huawei NLE-AL00 model numarasını taşıyan telefonda 8GB RAM yer alırken, yazılım bölümünde Android 10 yazıyor.

Huawei Mate 30 serisinde Google uygulamaları ve servisleri yer almayacak. Honor 20 Pro’nun bile Google sertifikası alırken zorluklar yaşadığı göz önüne alındığında V30’u da benzer kaderin beklediğini söyleyebiliriz.

Honor, V serisi telefonları sadece Çin’e özgü geliştiriyor. Dolayısıyla telefonun Google uygulamalarından yoksun olması bir sorun teşkil etmeyecek. Ancak söz konusu bu telefonun küresel versiyonu Honor 30 olduğunda ise şirketin Google uygulamalarını yüklemesi için bir çözüm üretmesi gerekecek. Hatta bu çözüm daha sonraki tüm Huawei ve Honor telefonlarda uygulamaya konulacak. Zira şu sıralar Mate 30 serisi gündemde olsa da, tüm Huawei / Honor telefonlar, tabletler ve akıllı saatlerde Google servis ve uygulamaları olmayacak. Bakalım ilerleyen süreçte ne gibi gelişmeler yaşanacak?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*