Cuma , 24 Mayıs 2019
Homepod Satış Rakamları Apple’ın Beklediği Düzeyde Değil

Homepod Satış Rakamları Apple’ın Beklediği Düzeyde Değil

Homepod piyasaya sürüldüğünde Apple’ın büyük umutları vardı. Fakat ürün Apple’ın istediği satış rakamlarına ulaşamamış gözüküyor.

Apple, geçtiğimiz aylarda Amerika, İngiltere ve Avustralya‘da Siri destekli akıllı hoparlörü HomePod’u satışa sunmuştu. 349 dolar fiyat etiketine sahip olan akıllı hoparlörün, satış rakamları konusunda dibe vurduğu ortaya çıktı.

Apple A8 teknolojisi ile, ortamda ki ses dalgalarını otomatik olarak algılayan ve bu doğrultuda sesi ve equalizer ayarını optimize eden akıllı hoparlörde ek olarak 1 adet bass modülü de yer alıyor. HomePod, Siri ve Apple Music ile tam uyumlu olmasına rağmen cihaz, satış rakamlarında umduğunu bulamamış gibi görünüyor.

Bloomberg’den Mark Gurman‘ın hazırladığı raporda; rakiplerine göre nispeten yüksek fiyatı ve tatil döneminden sonra pazara girişinden dolayı HomePod‘un satış rakamlarının dip seviyede olduğu belirtilmekte. Ancak bu durumun tersine dönebileceği de ek olarak düşünülmekte.

Yaklaşık 6 ay önce vadedilen AirPlay 2 desteğinin önümüzdeki zamanlarda gelmesi ile birlikte, akıllı hoparlörü stereo olarak kullanabileceksiniz. Bu özelliğin kullanıma sunulmasından sonra satışların artması bekleniyor. Henüz satışlar konusunda Apple, resmi verileri açıklamış değil ancak AirPlay 2’nin getirilmesi ile beraber bu konuda ilk resmi verilerin yayınlanması beklenmekte. Bakalım ilerleyen süreçte konu ile ilgili ne gibi gelişmeler boy gösterecek?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*