Perşembe , 12 Eylül 2019
Hawking uzaylılar ile ilgili yeni bir teoride bulundu
PASADENA, CA - JANUARY 14: Scientist Stephen Hawking of "Into The Universe With Stephen Hawking" speaks via satellite during the Science Channel portion of the 2010 Television Critics Association Press Tour at the Langham Hotel on January 14, 2010 in Pasadena, California. (Photo by Frederick M. Brown/Getty Images) *** Local Caption *** Stephen Hawking

Hawking uzaylılar ile ilgili yeni bir teoride bulundu

Ünlü fizikçi Stephen Hawking tarafından uzaylıların varlığına dayalı yeni bir teori, açıklama geldi.

Uzaylılarla iletişime geçebilme konusunda oldukça hevesliyiz. Ancak Hawking’e göre bu tarz bir hamle sonumuz olabilir.
Gelmiş geçmiş en önemli fizikçilerden biri olan Stephen Hawking, ”Stephen Hawking’in Favori Yerleri” adlı, bilim temalı bir program düzenlemeye başladı. Programın işleyişinde, Hawking bir uzay gemisinin içerinde evrenin farklı yerlerinde ilerlemekte ve çeşitli teorilerini gündeme getirmekte.

İşte bu programda uzaylılar hakkında görüşlerini bildiren Hawking, önemli bir konuya da dikkat çekti; ”uzaylılardan önce bizim onları bulmamız lazım”.

Bildiğini gibi uzaylılarla iletişime geçebilmek, temas kurabilmek adına pek çok şey yapmaktayız. Radyo sinyalleri başta olmak üzere çeşitli şeyler gönderiyoruz, evrenin dört bir yanına uzay araçları gönderip uydular bırakıyoruz. Yani uzun lafın kısası hem uzaylıları arıyoruz, hem de onların bizi bulmasını kolaylaştırıyoruz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*